Profesjonalna baza firm

Profesjonalna baza firm

W sieci można odnaleźć setki katalogów będących spisami firm z przeróżnych branż. Czy jednak każda taka strona zawierająca tabelę z adresami usługodawców to branżowy spis firm na naprawdę wysokim poziomie. Niestety nie do końca. Często takie bazy firm są bowiem niezbyt przemyślaną i staranną koncepcją. W takim wypadku raczej nie spełnią swojej nadrzędnej roli. Wprawdzie firmy mogą dodawać do nich opisy, ale z punktu widzenia przeciętnych użytkowników są one raczej niezbyt przydatne.


Dlaczego…

Dlaczego. Przede wszystkim, dlatego że współczesny internauta oczekuje szybkiej, jasnej i konkretnej odpowiedzi na swoje zapytanie. Jeśli więc jest przykładowo zainteresowany zorganizowaniem ciekawej firmowej imprezy integracyjnej będzie chciał w możliwie szybki sposób przejrzeć dostępne oferty i wybrać dla siebie usługodawcę, który jego zdaniem jest najlepszy. Może tu chodzić o cenę, lokalizację, doświadczenie albo pomysłowość osób zatrudnionych w takiej firmie. Ale z punktu widzenia samych katalogów nie to jest najważniejsze. Najważniejsze jest, aby taka baza firm było po prostu jak najbardziej przejrzysta.

Profesjonalna baza firm musi więc zawierać…

imprezy dla firm

Foto: m.ocdn.eu

Profesjonalna baza firm musi więc zawierać logicznie uszeregowane wpisy. Nadrzędne miejsce w nich powinny zawierać oczywiście dane kontaktowe i krótki opis oferty. Użytkownicy raczej nie chcą poszukiwać na przykład numeru telefonu czy adresu. Chcą mieć wszystko wyraźnie napisane już na początku. Baza firm musi więc być przejrzysta, a obsługa i ułożenie powinny być intuicyjne. Dzięki temu każdy bez problemów odnajdzie potrzebne mu informacje.

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>