Profesjonalna baza firmW sieci można odnaleźć setki katalogów będących spisami firm z przeróżnych branż. Czy jednak każda taka strona zawierająca tabelę z adresami usługodawców to branżowy spis firm na naprawdę wysokim poziomie? Niestety nie do końca. Często takie bazy firm są bowiem niezbyt przemyślaną i staranną koncepcją.


Profesjonalna baza firm

Foto: m.ocdn.eu


W takim wypadku raczej nie spełnią swojej nadrzędnej roli. Wprawdzie firmy mogą dodawać do nich opisy, ale z punktu widzenia przeciętnych użytkowników są one raczej niezbyt przydatne. Dlaczego? Przede wszystkim, dlatego że współczesny internauta oczekuje szybkiej, jasnej i konkretnej odpowiedzi na swoje zapytanie. Jeśli więc jest przykładowo zainteresowany zorganizowaniem ciekawej firmowej imprezy integracyjnej będzie chciał w możliwie szybki sposób przejrzeć dostępne oferty i wybrać dla siebie usługodawcę, który jego zdaniem jest najlepszy. Może tu chodzić o cenę, lokalizację, doświadczenie albo pomysłowość osób zatrudnionych w takiej firmie. Ale z punktu widzenia samych katalogów nie to jest najważniejsze. Najważniejsze jest, aby taka baza firm było po prostu jak najbardziej przejrzysta. Profesjonalna baza firm musi więc zawierać logicznie uszeregowane wpisy. Nadrzędne miejsce w nich powinny zawierać oczywiście dane kontaktowe i krótki opis oferty. Użytkownicy raczej nie chcą poszukiwać na przykład numeru telefonu czy adresu. Chcą mieć wszystko wyraźnie napisane już na początku. Baza firm musi więc być przejrzysta, a obsługa i ułożenie powinny być intuicyjne. Dzięki temu każdy bez problemów odnajdzie potrzebne mu informacje.

Ocena: 0/10 (Ilość głosów: 0)
Brak komentarzy.

Dodaj komentarzBiznes nieodłącznie jest kojarzony z dużymi pieniędzmi. Radzimy zacząć od absolutnych podstaw i zasięgnąć rzetelnej informacji o pieniądzach, a dopiero później pomyśl jak je wydać. Zajrzyj tutaj

Kwiecień 2014

P W Ś C P S N
« marzec   maj »
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31